Неизползвани досега от Русия балистични ракети удариха втория по големина украински град Харков на 2 януари. Последва изявление на Вашингтон, че според разсекретени данни става въпрос за ракети, произведени в Северна Корея. Това са снимки, разпространени от Украйна в потвърждение на тази информация.
Снарядите са предназначени да поразяват цели на средно и далечно разстояние, но преди да бъдат изстреляни, те могат да се използват и за друго - да носят послания до врага. Тези съобщения обаче имат по-скоро символична цел. В ерата на социалните медии те се използват за повдигане на бойния дух.
Двата най-големи града в Украйна, Киев и Харков, бяха атакувани от руски хиперзвукови ракети на 2 януари. При тези атаки загинаха най-малко петима души и бяха ранени почти 100.
Русия започна атаката си срещу Украйна преди 22 месеца. Оттогава десетки съветски паметници в цяла Европа бяха демонтирани. На някои места това беше пряко свързано с инвазията, а другаде подобни действия се точат от десетилетие.
Руските войски от седмици опитват да обкръжат опустошения украински град Авдиивка край Донецк. Засега ги спира яростна местна съпротива. Фотографът на Радио Свободна Европа Сергий Нужненко се осмели да отиде до фронтовата линия, за да види как продължава животът там.
Когато булката влиза в дома на семейството на младоженеца - в бяла рокля без рамене и с букет бели цветя в ръка, той не може да я види. Но когато се приближава до него, той се просълзява от радост. И от мисълта, че вече може да отвори нова страница в живота си.
Архивни кадри разказват за войните през 20 век, белязали територията на днешна Украйна, докато Изтокът и Западът се борят за контрол над региона. Населените места от снимките са назовани с настоящите им имена.
Румъния, която е член на НАТО, започна изграждането на противовъздушни убежища за хората, които живеят близо до украинската граница. Това се случва след многократните руски атаки срещу обекти в Украйна близо до границата ѝ с Румъния.
В своя златен век иранските лодки Lenj са првозвали подправки, сушена риба и текстил от Персийския залив през Източна Африка до Индийския субконтинент. Но в наши дни не е ясно какво е тяхното бъдеще, след като модерните кораби заеха мястото им?
Само с чадър и раница пакистанският студент Усман Аршад постигна мечтата си да отиде пеш до свещения град Мека в Саудитска Арабия, прекосявайки 4 държави. Така той извърши свещеното за мюсюлманите поклонение Хадж. Разказваме ви за неговото пътуване в началото на мюсюлманския празник Курбан байрам.
Заредете още
No media source currently available