Когато в петък вечерта израелски бомби започват да падат върху Южен Бейрут, експлозиите са толкова силни, че Захра започва да се страхува за бебето в корема си.
"Бременна съм в 8-ия месец. Бебето не мърдаше и бях толкова уплашена, че нещо се е случило, не дай си Боже. Но най-накрая го усетих да рита", казва жената пред Ройтерс.
Подобно на много други жители на този район на ливанската столица, Захра, мъжът ѝ и двамата им синове бързо събират каквото могат и бягат към други части на града.
Днес семейството е част от близо един милион души, принудително разселени заради военните удари. Това е близо една пета от населението на Ливан, където живеят и огромен брой вече разселени - палестински и сирийски бежанци.
Дотук се стигна, след като в петък Израел нанесе серия от атаки, при които беше убит лидерът на Хизбула Хасан Насрала.
Ливанската шиитска групировка е обявена за терористична организация от САЩ. Европейският съюз смята за терористично само въоръженото крило на групировката, без нейното политическо разклонение.
Израел и САЩ определят самия Насрала като отговорен за редица терористични атаки и за смъртта на десетки цивилни по света.
Вижте също Кой е Хасан Насрала - убитият от Израел лидер на ХизбулаВ събота и неделя размяната на ракетни удари между Израел и Хизбула продължи. Ройтерс съобщава, че и в неделя над Бейрут могат да бъдат чути дронове.
Израел съобщи, че е поразила цели на шиитската групировка, включително ракетни установки и оръжейни складове. В неделя амрията на страната каза, че общо 20 високопоставени членове на Хизбула са били убити при последните удари.
На този фон ливанското правителство съобщи, че повече от 1000 ливанци са били убити и 6000 ранени през последните две седмици. Не е ясно колко от тях са цивилни.
Само в понеделник обаче, най-смъртоносния ден за Ливан от десетилетия, при израелски удари бяха убити 492 души, 35 от които деца.
В неделя ливанският премиер Наджиб Микати каза, че офанзивата на Израел вероятно ще доведе до "най-голямото разселване" в историята на Ливан.
По думите му огромен брой хора вече са избягали към Бейрут и северните части на страната - напускайки домовете си в южните райони и в източната долина Бекаа.
Кадри на световните агенции показват, че много от тях са тръгнали с по няколко торби и раници с багаж. Голяма част от хората спят по улиците на Бейрут.
"Това е най-тежкият момент, през който е минавала тази страна", каза пред Би Би Си Маруан Абуд, областен управител на Бейрут.
"Това е най-тъжният ден в живота ми", добави той.
Световна програма по прехраната на ООН съобщи, че е започнала спешна операция за осигуряване на храна за засегнатите от конфликта.
Хизбула и Израел са във военно противопоставяне от десетилетия, но размяната на удари между тях зачести след октомври миналата година. Тогава палестинската Хамас, обявена за терористична организация от САЩ и ЕС, нападна Израел.
Тел Авив отговори с пълномащабна война в Газа, а Хизбула засили атаките си срещу Израел в солидарност с палестинците.
Напрежението ескалира през последните седмици, след като хиляди ливанци загинаха при взривове на пейджъри и радиостанции, използвани от Хизбула. Групировката обвини Израел, че стои зад операцията.
Вижте също Три въпроса. Какво ще направят Хизбула, Иран и Израел след убийството на Хасан Насрала