Най-голямото парти в историята. Танци и песни до премаляване в Деня на победата през 1945 г.
Британки танцуват с американски войници в Лондон на 8 май - денят, в който нацистка Германия капитулира.
Млади американци празнуват края на войната в Балтимор, Мериленд.
Спонтанен парад на парижани, маршируващи по улиците на френската столица.
Хората се струпват около реплика на Статуята на свободата на "Таймс Скуеър". Репортер описва сцената: "Тук и там подпийнал цивилен, понякога военослужещ, предлага напитки на непознати. Напитките са приемани охотно, предимно от тийнейджъри."
Жена пее в центъра на Москва. В Съветския съюз тържествата започват на 9 май.
Британски сержант е подхвърлян във въздуха от тълпа от младежи в Москва. Съветският съюз празнува ден след антихитлеристката коалиция, защото на 8 май Сталин изисква от германското военно командване да подпише и втори документ за капитулация. Заради часовата разлика това второ подписване става факт в малките часове на следващия ден по московско време.
Лондончани, сред които и мъж с хитлеристки мустаци, весело вдигат наздравици с бири в пъб в Ламбет.
Жени, облечени във флагове на САЩ, Франция, Великобритания и СССР по време на празненствата в центъра на Париж.
Група хора наблюдава празненството на булевард Шан-з-Елизе от върха на Триумфалната арка.
Министър-председателят на Великобритания Уинстън Чърчил на балкона на Бъкингамския дворец заедно с кралското семейство под възгласите на ревящата тълпа. Същата вечер бъдещата кралица Елизабет II (вляво) и принцеса Маргарет (вдясно) се промъкват сред тълпите, за да се включат в партито. Елизабет описва преживяното като "една от най-паметните нощи в моя живот".
Раненият американски сержант Артър Мур сред всеобщата еуфория на 42-ра улица в Ню Йорк. Току-що е бил обявен краят на войната.
Претъпкан пикап прекосява Лондон. Свидетел на тържествата описва заразителната атмосфера, като казва, че тя "е избухнала спонтанно във всеки член на всяко семейство - от връхчетата на косата на най-малките бебета със закрепените отгоре им панделки, до най-възрастните двойки, хванати за ръка и нахлупили хартиени шапки в червено, бяло и синьо".
Тълпа, изпълнила улицата пред посолствата на Великобритания и САЩ в Лисабон.
Млади военослужещи маршируват през Лондон. Някои от връзките, започнали по време на тези тържества, остават завинаги. Тийнейджърката Сюзън Нийли празнувала в Белфаст, когато 16-годишно момче, на име Бърти дошло, сграбчило я и я целунало. По-късно двамата се женят и имат син и дъщеря. Те остават заедно до смъртта на Бърти през 2012 г.
Белоруси празнуват победата в центъра на Минск. Повече от 1/4 от цялата популация на Беларус загива по време на Втората световна война.
Тълпи заливат лондоското кръстовище "Пикадили съркъс". В средата се вижда специалната защитна преграда, която е пазила известния фонтан от бомбардировките.
Бурни тържества на Червения площад в Москва. Свидетел си спомня: "всеки се забавляваше, а някои дори плачеха от радост... В американското посолство видяхме дипломати и служители да хвърлят шоколад, лакомства и играчки от балкона."
Тълпи в Трондхайм, Норвегия, празнуват 8 май. Норвегия е окупирана от нацистка Германия в продължение на 5 години.
Флаговете на съюзниците, окачени на улиците в Йерусалим на 9 май 1945 г. Държавата Израел, основана скоро след края на войната, празнува Деня на победата на 9 май. Смята се, че причина за това е големият брой емигранти от бившия СССР.
Празнуващи британци обикалят Лондон. Радостта от победата е примесена с облекчение. Жена си спомня, че си е мислила как повече няма да ги бомбардират и че "няма да убиват повече нашите млади мъже".
Московският Червен площад е пълен с хора, когато фойерверки са изстреляни около Кремъл. Пред руски медии очевидец по-късно казва: "Непознати се целуваха. Не си спомням да съм виждал някога такова единство между хората, както беше на 9 май 1945 г.; всички бяхме едно цяло - руснаци, татари, узбеки и грузинци - обединени, както никога до този момент."
След голямото тържество на победата, празнуващите вече са заспали. Въпреки че войната в Европа е свършила, Втората световна война не е. Борбата срещу Япония продължава до септември 1945 г.