Ивет Лалова е атлет на Балканите за 2019 г.

Ивет Лалова за втори път печели приза за атлет на Балканите

Ивет Лалова бе избрана за най-добра лекоатлетка на Балканския полуостров. Тя получи наградата по време на галавечерта на Асоциацията на балканските атлетически федерации (АБАФ), която се проведе във Вършаничка Баня, Събрия, предаде БТА.

Това е втори подобен приз за Лалова, която спечели наградата и през 2011 г.

През този сезон спринтьорката стана седма на финала в бягането на 200 м. на световното първенство в Доха. През май тя спечели и квота за участие в пета Олимпиада през състезателната си кариера, след победа на 200 м. в Осака, Япония. В края на август тя покри и норматива за 100 м. и на игрите през 2020 г. в Токио ще участва и в тази дисциплина.

На балканското първенство в Правец тя спечели титлите на 100 и 200 м. при жените.

По време на наградите бе отличен и друг българин – Валентин Андреев. Той спечели приз за Изгряваща звезда на АБАФ при юношите, след като спечели Европейския фестивал в категорията под 18 г. възраст в хвърлянето на чук през юли.